Transport lawetą BMW i8 w Warszawie

Co zrobić, gdy spotkała Cię burza?

Dodał: hol24, 31 sierpnia 2011

Tegoroczne lato nas nie rozpieszczało. Niemal codziennie mieliśmy do czynienia z ulewnymi deszczami, gwałtownym wiatrem oraz silnymi burzami. W poniższym artykule znajdziesz praktyczne informacje o tym, jak powinieneś się zachować, kiedy podczas podróży samochodem spotka Cię burza.

Niejednokrotnie zjawiskom burzowym towarzyszy deszcz, grad i wiatr. Kierowca powinien zachować szczególną ostrożność, zwolnić oraz pamiętać o bezpiecznej odległości. Mokra nawierzchnia znacznie wydPodróż samochodem w czasie burzyłuża drogę hamowania, co może skutkować niebezpiecznymi stłuczkami i kraksami. Kiedy widoczność jest ograniczona, kierowca powinien zjechać na pobocze zwracając szczególną uwagę, by nie zatrzymywać się pod drzewami. Pamiętaj o światłach awaryjnych! Koniecznie trzymaj się z daleka od oberwanych lub uszkodzonych kabli energetycznych!

Podczas burzy i silnych opadów deszczu, nie hamuj gwałtownie, unikaj też nagłych manewrów kierownicą. Nieodpowiednie zachowanie kierowcy może skutkować niebezpiecznym poślizgiem i utratą panowania nad pojazdem. Wskazane jest powolne „popuszczanie” gazu aż do momentu, kiedy odzyskasz kontrolę nad samochodem.
W czasie burzy pozostań w samochodzie, nie dotykaj części auta wykonanych z materiałów przewodzących energię elektryczną ( np. metalu). Postaraj się omijać zalane tereny i mokre pobocza: unikniesz ryzyka ugrzęźnięcia. Pamiętaj o tym, by zachować ostrożność i zmniejszyć prędkość!

Jazda samochodem podczas burzy i ulewnego deszczu może być niebezpieczna. Znajomość powyższych zasad być może pozwolić nam uniknąć niemiłych niespodzianek i zachować zimną krew, kiedy zaskoczą nas nieprzewidziane zjawiska atmosferyczne.

Możliwość komentowania została wyłączona.