Transport lawetą BMW i8 w Warszawie

Niech żyją motocykliści!

Dodał: hol24, 14 lipca 2011

Koncern paliwowy „ORLEN S.A.” rozpoczął kampanię informacyjną „niech żyją motocykliści„, która ma uświadomić kierowcom i motocyklistom, jak bezpiecznie zachowywać się na drogach i jakich reguł przestrzegać, by uniknąć groźnych wypadków.
Spot reklamowy trwa niecałe pół minuty, jednak daje do myślenia odbiorcom. Obraz motocyklistów i kierowców samochodowych, sposób ich zachowań i czynności, jakich przestrzegają podczas jazdy, przypomina, jak powinno prawidłowo wyglądać podróżowanie obydwoma pojazdami. W filmie występuje Krzysztof Hołowczyc, znany motocyklista, który dzięki swojemu autorytetowi pragnie przyłączyć się do przekazu obrazu filmowego „niech żyją motocykliści!!!”.
Kampania powstała w odpowiedzi na coraz częściej występujące wypadki z udziałem motocyklistów. Kierowcy motorów są znacznie bardziej narażeni na trwałe uszkodzenia ciała, kalectwa, a nawet śmierć, ponieważ jak to jest w przypadku osób kierujących samochodami, nie chronią ich pasy czy poduszki powietrzne.
Kampania przypomina o trzech istotnych zasadach: o patrzeniu w lusterka, o zachowaniu bezpiecznej odległości oraz włączaniu kierunkowskazów. Oczywiście nie można zapomnieć o prawidłowej prędkości i zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Swój udział w akcji miał także Hol24 – na potrzeby filmu wypożyczaliśmy swój sprzęt – lawetę. Mając na co dzień do czynienia z licznymi wypadkami i stłuczkami z udziałem motocyklistów, przyłączamy się do apelu o szczególną ostrożność i nieignorowanie ich na drodze. Pamiętajmy, że bez względu na to, jakim pojazdem podróżujemy, wszyscy mamy jednakowe prawa i obowiązują nas te same przepisy.

Możliwość komentowania została wyłączona.